ErayKitap Web Sitesine Hoş Geldiniz !           En İyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir
   Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla    Kuran Fihristi veya Konularına Göre Ayet Meali
Eraykitaptan Büyük Hizmet: Konularına Göre Ayet Meali veya Kuran Fihristi • A'dan • Z'ye Hizmetinize SunmuşturKonularına Göre Ayet Meali veya Kuran Fihristi       A         Harfi ile Başlayan Konular

ANTAKYA KAVMİ

Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla


Onlara, şu şehir halkını misal getir: Hani onlara elçiler gelmişti. (YASİN SURESİ - 13)


İşte o zaman biz, onlara iki elçi göndermiştik. Onları yalanladılar. Bunun üzerine üçüncü bir elçi gönderdik. Onlar: Biz size gönderilmiş Allah elçileriyiz! dediler. (36/14)


Elçilere dediler ki: Siz de ancak bizim gibi birer insansınız. Rahmân, herhangi bir şey indirmedi. Siz ancak yalan söylüyorsunuz. (YASİN SURESİ - 15)


(Elçiler) dediler ki: Rabbimiz biliyor; biz gerçekten size gönderilmiş elçileriz. (YASİN SURESİ - 16)


"Bizim vazifemiz, açık bir şekilde Allah'ın buyruklarını size tebliğ etmekten başka bir şey değildir" dediler. (YASİN SURESİ - 17)


(Bunun üzerine onlar:) Doğrusu siz bize uğursuz geldiniz. Eğer bu işten vazgeçmezseniz, andolsun sizi taşlarız. Ve bizden size mutlaka fena bir kötülük dokunur, dediler. (YASİN SURESİ - 18)


Elçiler şöyle cevap verdi: Sizin uğursuzluğunuz sizinle beraberdir. Size nasihat ediliyorsa bu uğursuzluk mudur? Bilakis, siz aşırı giden bir milletsiniz. (36/19)


Derken şehrin öbür ucundan bir adam koşarak geldi. "Ey kavmim! dedi, bu elçilere uyunuz!" (YASİN SURESİ - 20)


"Sizden herhangi bir ücret istemeyen bu kimselere tâbi olun, çünkü onlar hidayete ermiş kimselerdir." (YASİN SURESİ - 21)


"Bana ne olmuş ki, beni yaratana ibadet etmeyecekmişim! Halbuki, hepiniz O'na döndürüleceksiniz." (YASİN SURESİ - 22)


"O'ndan başka tanrılar mı edineyim? O çok esirgeyici Allah, eğer bana bir zarar dilerse onların (putların) şefâati bana hiçbir fayda vermez, beni kurtaramazlar." (YASİN SURESİ - 23)


"İşte o zaman ben apaçık bir sapıklığın içine gömülmüş olurum." (YASİN SURESİ - 24)


"Şüphesiz ben, Rabbinize inandım, beni dinleyin." (YASİN SURESİ - 25)


Ona: Cennete gir" denilince. "Keşke, dedi, kavmim bilseydi!" (YASİN SURESİ - 26)


"Rabbimin beni bağışladığını ve beni ikrama mazhar olanlardan kıldığını !" (YASİN SURESİ - 27)


Biz ondan sonra, onun milletini helâk etmek için üzerlerine gökten herhangi bir ordu indirmedik ve indirecek de değildik. (YASİN SURESİ - 28)Bu bölümün hazırlanmasında Diyanet Vakfi Kuran Meali Fihriste baz alınmıştır. Konu ile ilgili ayetleri görmek için linki üzerini tıklayınız.

Diyanet Vakfi Kuran Meali

Eraykitap En iyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir

“Kuran Fihristini online okuyabilir, facebook, twitter gibi diğer sosyal ağlarda paylaşabilir, bilgisayarınıza indirebilir, ödev ve tezlerinizde kullanabilir ve siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin site ve bloglarınızda yayınlayabilir ve kopyalayıp, çoğaltabilirsiniz. Eraykitap En iyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir