ErayKitap Web Sitesine Hoş Geldiniz !           En İyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir
   Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla    Kuran Fihristi veya Konularına Göre Ayet Meali
Eraykitaptan Büyük Hizmet: Konularına Göre Ayet Meali veya Kuran Fihristi • A'dan • Z'ye Hizmetinize SunmuşturKonularına Göre Ayet Meali veya Kuran Fihristi       A         Harfi ile Başlayan Konular

AMEL TERAZİSİ

Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla

O gün tartı haktır. Kimin tartıları ağır basarsa, işte kurtulanlar onlardır. (A'RAF SURESİ / 8)


Kimin tartıları hafif kalırsa, bunlar da ayetlerimize zulmedegeldiklerinden dolayı nefislerini hüsrana uğratanlardır. (A'RAF SURESİ / 9)


Biz ise, kıyamet gününe ait duyarlı teraziler koyarız da artık, hiç bir nefis hiç bir şeyle haksızlığa uğramaz. Bir hardal tanesi bile olsa ona (teraziye) getiririz. Hesap görücüler olarak biz yeteriz. (ENBİYA SURESİ / 47)


Artık kimin tartısı ağır basarsa, işte onlar, kurtuluşa erenlerin ta kendileridir. (MÜ'MİNUN SURESİ / 102)


Kimin tartısı hafif gelirse, işte onlar da kendi nefislerini hüsrana uğratanlar, cehennemde de ebedi olarak kalacak olanlardır. (MÜ'MİNUN SURESİ / 103)


İşte, kimin tartıları ağır basarsa, (KAARİ'A SURESİ / 6)


Artık o, hoşnut olunan bir hayat içindedir. (KAARİ'A SURESİ / 7)


Kimin tartıları hafif kalırsa, (KAARİ'A SURESİ / 8)


Artık onun da anası (son durağı) "haviye"dir (uçurum). (KAARİ'A SURESİ / 9)Bu bölümün hazırlanmasında Diyanet Vakfi Kuran Meali Fihriste baz alınmıştır. Konu ile ilgili ayetleri görmek için linki üzerini tıklayınız.

Diyanet Vakfi Kuran Meali

Eraykitap En iyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir

“Kuran Fihristini online okuyabilir, facebook, twitter gibi diğer sosyal ağlarda paylaşabilir, bilgisayarınıza indirebilir, ödev ve tezlerinizde kullanabilir ve siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin site ve bloglarınızda yayınlayabilir ve kopyalayıp, çoğaltabilirsiniz. Eraykitap En iyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir